Handel

Jutro wygasną opcje BTC warte 1 mld USD

Partia bitcoinowych opcji wartych 1 mld dolarów wygaśnie jutro. W związku z tym pojawiają się spekulacje na temat ich ewentualnego wpływu na cenę pierwszej kryptowaluty. 

Dane od Skew wskazują, że jutro wygaśnie około 114 000 kontraktów na opcje BTC. Pochodzą one z regulowanych i nieuregulowanych rynków instrumentów pochodnych. Za większość z nich odpowiada giełda Deribit. Wygaśnięcie opcji bitcoina wartych miliard dolarów może wpłynąć na cenę kryptowalut. Prawdopodobnie stanie się tak jeśli ich posiadacze zdecydują się na zrealizowanie transakcji. Nie muszą tego jednak robić.

Czym są opcje bitcoina?

Opcje to pochodne instrumenty finansowe, które dają traderom opcję wykupu aktywów po określonej cenie w późniejszym terminie. Opcja kupna oznacza możliwość zakupu aktywów. Opcja sprzedaży daje prawo (ale nie obowiązek) do ich sprzedaży. Poziomy cen, które kupują traderzy to strikes, które wygasają w określonym terminie od przyjęcia zakładu.

Giełdy opcji

Deribit, na której wygaśnie jutro najwięcej kontraktów to nieregulowana platforma do handlu opcjami BTC. Pomimo prowadzenia działalności z offshore’a, giełda przyciągnęła do siebie tysiące klientów, notując w ciągu ostatniego roku dynamiczny rozwój. Obecnie znajdują się na niej opcje BTC, warte 1,2 mld USD. Na drugim miejscu wśród giełdy instrumentów pochodnych jest regulowana giełda CME, na której na wygaśnięcie oczekują opcje bitcoinów warte 441 mln USD.

Łączne otwarte opcje BTC. Źródło: Skew
Łączne otwarte opcje BTC. Źródło: Skew

Źródło: https://cryps.pl/jutro-wygasna-opcje-btc-warte-1-mld-usd/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *