Handel

BitFlyer z pierwszym wirtualnym zgromadzeniem akcjonariuszy

Spółka BitFlyer Holdings prowadząca jedną z największych giełd kryptowalut w Japonii zorganizowała walne zgromadzenie akcjonariuszy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że podczas zebrania po raz pierwszy skorzystano z blockchainowej aplikacji do głosowania.

To zupełnie nowe zastosowanie technologii blockchain może okazać się strzałem w dziesiątkę w warunkach utrzymywania dystansu społecznego. Aplikacja do głosowania o nazwie bVote powstała w należącej do BitFlyer Holdings spółce BitFlyer Blockchain. Według oficjalnego komunikatu spółki, dzięki aplikacji pierwsze wirtualne zgromadzenie akcjonariuszy przebiegło bez żadnych problemów. Aplikacja bVote jest odporna na fałszerstwa i manipulacje, a użytkownicy przed skorzystaniem z aplikacji muszą zeskanować kartę My Number. BitFlyer w pierwszej kolejności zamierza przedstawić swój produkt spółkom prywatnym, a następnie firmom z sektora publicznego.

Wygodniejsza forma zebrania

Podczas walnego zgromadzenia na sali obrad fizycznie przebywały tylko trzy osoby, w tym Yuzo Kano – CEO spółki BitFlyer Blockchain. Ośmiu innych akcjonariuszy uczestniczyło w spotkaniu zdalnie. Celem zgromadzenia była częściowa zmiana statutu spółki promująca digitalizację w warunkach pandemii koronawirusa. Całe spotkanie trwało jedynie 20 minut. Zdaniem jednego z akcjonariuszy taka forma zgromadzenia była bardziej wygodna niż tradycyjne spotkanie. Wskazał on na brak konieczności podróży i ponoszenia kosztów. COVID-19 w wielu przypadkach wymusił pracę zdalną, więc korzystanie z aplikacji bVote nikomu z obecnych nie sprawiło trudności.

Źródło: https://cryps.pl/bitflyer-z-pierwszym-wirtualnym-zgromadzeniem-akcjonariuszy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *