Nowe TechnologiePolska

PSB zabiera głos ws. materiału TVN24 i podejścia władz do branży

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin opublikowało „List otwarty do władz, TVN24 oraz społeczności kryptowalut w Polsce”. Dotyczy on materiału na temat giełdy BitBay, który wyemitowano w programie Superwizjer 27.06.2020. 

W liście otwartym stowarzyszenie punktuje nieścisłości, błędy i przekłamania pojawiające się w materiale Superwizjera. Wskazania te dotyczą przede wszystkim obrazu branży kryptowalut, który nakreślili twórcy reportażu. Przedstawili oni bitcoina oraz wirtualne waluty, jako aktywa, z których korzystają głównie przestępcy. W ten sposób pomijając zupełnie aspekty ekonomiczne i koncentrując się na znanych scamach i piramidach, Superwizjer wykorzystał czarną prasę kryptowalut, aby nadać swojemu materiałowi bardziej sensacyjny wydźwięk.

W liście stowarzyszenia nie brakuje także krytyki względem działań rządu, który zdaniem PSB, ignoruje istnienie rynku kryptowalut. Zwrócono uwagę na to, że giełdy kryptowalut dążyły do samoregulacji jednak wypracowane przez środowisko propozycje, które mogły stworzyć w Polsce dogodną przestrzeń dla rozwoju nowych technologii nie zostały przyjęte. W udzielonym dla nas wywiadzie wspominał o tym także prof. Krzysztof Piech. 

Spostrzeżenia na temat materiału Superwizjera wraz z silnymi przytykami w kierunku rządu i KNF, zawarto w 22 punktach. W podsumowaniu listu czytamy, że materiał stworzono nieprofesjonalnie, pod tezę oraz tendencyjnie. Pojawiło się w nim także kolejne wezwanie do działania i zajęcia się regulacjami dla branży, skierowane do władz państwa.

List otwarty Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin:

list polskiego stowarzyszenia bitcoin ws materiału superwizjera 1
list polskiego stowarzyszenia bitcoin ws materiału superwizjera 2 - wypunktowanie błędów i manipulacji
list otwarty psb do rządu, tvn24 i społeczności krypto
list psb w sprawie materiału na temat giełdy bitbay

Źródło: https://cryps.pl/psb-zabiera-glos-ws-materialu-tvn24-i-podejscia-wladz-do-branzy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *