Ekonomia

PayPal uruchomi ofertę krypto we współpracy z Paxos

PayPal zamierza otworzyć się na kryptowaluty i chce to zrobić we współpracy ze spółką Paxos Crypto Brokerage. Taką informację podał portal CoinDesk, powołując się na dwie osoby znające kulisy sprawy. Jedno ze źródeł twierdzi też, że informacja o współpracy może nawet pojawić się w tym tygodniu.

Paxos Crypto Brokerage to usługa brokerska integrująca kupno i sprzedaż kryptowalut, a także przechowywanie i przesyłanie aktywów. Platforma należy do grupy Paxos i wystartowała w ubiegłym tygodniu. Paxos odpowiada za wszelkie kwestie prawne, technologiczne i płynnościowe, a nowa spółka zajmuje się przede wszystkim obsługą klientów. Pierwszym klientem Paxos Crypto Brokerage został Revolut U.S.

PayPal na rynku kryptowalut

Kryptowalutowe plany PayPala poznaliśmy w ubiegłym miesiącu. Już w marcu spółka informowała jednak Komisję Europejską o rozwoju swych zdolności kryptowalutowych. Zgłaszała też chęć współpracy przy tworzeniu europejskich ram dla regulacji dotyczących krypto aktywów. Uruchomienie usług kryptowalutowych przez PayPala będzie ogromnym wydarzeniem, gdyż spółka obsługuje ponad 300 mln klientów na całym świecie. Wiele osób dopatruje się w tym wydarzeniu kolejnego istotnego kroku na drodze do powszechniejszej adopcji kryptowalut.

Fintech a krypto

Inne firmy z branży fintech, które oferują już usługi kryptowalutowe to m.in. Robinhood, Square’s Cash App, eToro i SoFi. Dla kontrastu, spółki takie jak Wealthfront i Betterment wciąż jeszcze nie weszły na ten nowy rynek. CEO Paxos Charles Cascarilla powiedział niedawno, że usługi brokerskie świadczone przez jego firmę mogą być punktem zwrotnym na drodze do szerokiego przyjęcia kryptowalut. Paxos jest nawet przygotowana do tego, by zmienić skalę swej wewnętrznej giełdy itBit, jeśli będzie to konieczne do spełnienia wymagań nowych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *