Kryptowaluty

Ostrzeżenie przed scamami

Urząd Rynków Finansowych (AMF), francuski organ regulacyjno-nadzorczy w sferze finansów oraz pokrewnych dziedzin prawno-ekonomicznych, wpisał dwa podmioty operujące w dziedzinie kryptowalut na prowadzoną przez siebie czarną listę podmiotów budzących ryzyko oszustwa.

Chodzi tutaj o firmy ParadisteCrypto oraz Coin Revelation. Nie wiadomo dokładnie, co konkretnie urząd uznał za podejrzane, choć wizyta na stronach rzeczonych podmiotów istotnie nasunąć może pewne wątpliwości.

Zainwestuj, a nie pożałujesz

Obydwie obiecują na swych witrynach niepowtarzalne możliwości zarobku na obrocie kryptowalutami, jak również bezkonkurencyjne platformy brokerskie obsługujące tenże obrót. Jedyne, czego trzeba, by skorzystać z tych możliwości, to zarejestrować się – i, naturalnie, wpłacić swoje środki na platformę…

Intensywność, z jaką obydwie firmy podkreślają, że obsługiwane przez nie transakcje są „100-procentowo bezpieczne”, w połączeniu z ich relatywną nierozpoznawalnością, jedynie potęguje wrażenie, że zachowanie szczególnej ostrożności nie będzie tu od rzeczy.

Urząd patrzy

AMF regularnie aktualizuje swoją czarną listę podmiotów, segregując je w zależności od dziedziny, w której prowadzą swoją (najczęściej – średnio uczciwą) działalność.

Wyróżnione są m.in. podmioty operujące jako brokerzy forex i opcji binarnych, oferujące metale szlachetne czy drogie alkohole z niezweryfikowanych źródeł, podszywające się pod nienależne im miana i tożsamości, lub też właśnie działające w podejrzany sposób w sektorze kryptowalut.

Pełna czarna lista Urzędu dostępna jest na jego stronie.

źródło: https://cryps.pl/ostrzezenie/amf-dodaje-dwie-firmy-do-czarnej-listy-ostrzezen/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *