PrawoBiznesKryptowaluty

Bitcoin pod obserwacją banków centralnych Hondurasu i Gwatemali po przyjęciu Bitcoina jako krajowego środka płatniczego przez Salwador

Banki centralne Hondurasu i Gwatemali przyglądają się cyfrowym walutom, urzędnicy przekazali taką informację w środę, po tym jak Salwador przyjął Bitcoin jako legalną walutę.
Prezesi banków centralnych w Hondurasie i Gwatemali powiedzieli, że banki badają waluty cyfrowe w celu wprowadzenia ich do gospodarki, w tym poprzez bank centralny.


Salwador we wtorek przeszedł do historii dzięki przyjęciu Bitcoina jako prawnego środka płatniczego, choć uruchomienie wspieranego przez rząd cyfrowego portfela napotkało na przeszkody, w tym usterki technologiczne i gniewny protest nieufnych obywateli.


„Bank Centralny Hondurasu również niedawno rozpoczął, zatwierdzone przez rząd, badania w celu określenia możliwości przeprowadzenia testu pilotażowego emisji własnych pieniędzy cyfrowych lub centralnej waluty cyfrowej”, powiedział prezes banku centralnego Hondurasu Wilfredo Cerrato, przemawiając na regionalnym forum gospodarczym w Tegucigalpa.


Cerrato powiedział, że przyjęcie cyfrowych walut w krajach Ameryki Środkowej powinno być przedmiotem obrad Środkowoamerykańskiej Rady Monetarnej, która zrzesza władze banków centralnych.


Wiceprezes banku centralnego Gwatemali Jose Alfredo Blanco powiedział, że bank bada również możliwość wprowadzenia lokalnej waluty cyfrowej, która nazywałaby się iQuetzal.

© Thomson Reuters 2021 oraz https://gadgets.ndtv.com/cryptocurrency/news/cryptocurrency-bitcoin-price-honduras-guatemala-central-bank-el-salvador-president-nayib-bukele-2534863

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *