BiznesKryptowalutyPopularne artykuły

Wirex wchodzi na amerykański rynek

Wirex otrzymał swoją pierwszą licencję na przesyłanie pieniędzy w Stanach Zjednoczonych. Firma przygotowuje się do uruchomienia swojej „kryptowalutowej platformy nowej generacji połączonej z kartą debetową”.

Ekspansja w Stanach Zjednoczonych

Wirex ogłosił w piątek, że otrzymał swoją pierwszą amerykańską licencję na przesyłanie pieniędzy i obecnie przygotowuje się do uruchomienia swoich usług w USA. Licencja, wydana 30 lipca br. przez Departament Bankowości i Finansów stanu Georgia firmie Wirex USA, pozwala jej na prowadzenie działalności wymiany kryptowalutowej.

Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak Wirex ujawnił, że uruchomi swoją „kryptowalutową platformę nowej generacji, połączoną z kartą płatniczą w Stanach Zjednoczonych”. Dyrektor zarządzający Wirex USA, Harold Montgomery powiedział:

„Licencja w stanie Georgia jest pierwszym sukcesem w podejściu firmy Wirex do zapewnienia w pełni zgodnych możliwości zarządzania kryptowalutami w rękach jej klientów”.

Amerykańska firma potwierdziła:

„Planujemy uruchomić nasze usługi w USA w najbliższych miesiącach”.

3 miliony klientów w 130 krajach

Wirex twierdzi, że obsługuje już 3 miliony klientów w 130 krajach, a jej karta może być używana w ponad 54 milionach miejsc, w których akceptowana jest Visa. Firma jest regulowana przez brytyjski urząd ds. postępowania finansowego i posiada licencję na wydawanie kryptowalutowych kart w Europie.

Obecnie platforma obsługuje 19 kryptowalut i tradycyjnych portfeli walutowych: USD, SGD, AUD, JPY, HKD, EUR, GBP, CZK, MXN, CAD, CHF, BTCETH, LTC, XRP, WXT, DAI, NANO i XLM. Oprócz tego, użytkownicy Wirexa mogą korzystać z kryptowalutowego programu nagród, który automatycznie przyznaje do 1,5% zwrotu w BTC, za każdy zakup dokonany w sklepie przy pomocy karty.

W zeszłym miesiącu Wirex stał się pierwszą kryptowalutową platformą, która weszła we współpracę z Mastercard. Umożliwiło to firmie Wirex „wydawanie kart płatniczych bezpośrednio, oferując jeszcze większą wygodę, redukcję kosztów i szybsze transakcje na platformie, która dąży do ujednolicenia wszystkich walut”.

Źródło: https://cryps.pl/wirex-wchodzi-na-amerykanski-rynek/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *