Trendy

Kryptowaluta Facebooka przejdzie modernizację

Facebook zapowiedział reformę swej kryptowaluty Libra. Zdaniem giganta społecznościowego waluta będzie powiązana z walutami krajowymi i będzie podlegała nadzorowi globalnych instytucji. Według doniesień Agencji Reutera, dzięki temu Libra może zyskać akceptację władz.

Libra wywołuje kontrowersje od połowy ubiegłego roku, kiedy to Facebook zapowiedział plany jej emisji. Zgody co do jej przyszłości nie było nawet w Stowarzyszeniu Libra, które po pewnym czasie opuściło kilka poważnych firm. Obecne plany zakładają uzyskanie zezwolenia od szwajcarskiego regulatora FINMA, a później również emisję stablecoina wspieranego przez pojedyncze waluty, a nie koszyk walut, jak pierwotnie zakładano.

Stowarzyszenie Libra zapowiada również wzmocnienie rezerw walutowych, które mają stanowić swego rodzaju bufor w przypadku poważnego kryzysu rynkowego. Wśród zmian znajdzie się również wzmocnienie zabezpieczeń w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Pierwsze zapowiedzi wskazywały, że Libra wejdzie na rynek w połowie bieżącego roku, jednak obecne założenia wskazują na listopad.

Źródło: https://cryps.pl/kryptowaluta-facebooka-przejdzie-modernizacje/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *