Trendy

Nieaktywny portfel od 2009 roku dokonał 1 transakcji – Satoshi wrócił do gry?

Whale Alert poinformował, że nieaktywny od 2009 roku portfel dokonał 20 maja 2020 roku 1 transakcji – podejrzenia padają na Satoshiego Nakamoto.

Wielu ucieszył fakt odmrożenia 10-letniego portfela. Sporo osób uważa, że w transferze bitcoinów uczestniczył Satoshi Nakamoto. W tamtym czasie tylko trzy osoby były zaangażowane w rozwój bitcoina – Satoshi Nakamoto, Martti Malmi i Hal Finney (zm. w 2014 r.).

Na adresie znajdowało się 50 BTC, właściciel przelał 40 BTC na nieznany portfel. Portfel partycypował w wykopywaniu bitcoinów w pierwszym miesiącu funkcjonowania kryptowaluty. Adres uczestniczył w walidacji bloku numer 3654 (bloki są dodawane do blockchainu co około 10 minut). Pierwsza transakcja na bitcoinie została dokonana 12 stycznia 2009 roku.

Informacja poruszyło środowisko społeczności kryptowalutowej. Wielu uważa, że transakcji dokonał sam Satoshi Nakamoto. Powrót twórcy bitocina wywołałby duże zamieszanie, chociaż wiele osób ucieszyłoby się z tego faktu.

Popularny w świecie kryptowalut użytkownik twittera – 𝓑𝓲𝓽𝓬𝓸𝓲𝓷𝓕𝓲𝓷𝓪𝓵𝓵𝔂 sugeruje, że część bitcoinów trafiła na giełdę. Rzadko portfel, który ma ponad 10 lat dokonuje transakcji. Istnieje sporo utraconych bitcoinów do których nikt nie ma już dostępu ze względu na zapomniane klucze prywatne.

Źródło: https://cryps.pl/nieaktywny-portfel-od-2009-roku-dokonal-transakcji/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *