Prawo

Federalne banki w USA mogą teraz oferować kryptowalutowe usługi powiernicze

Jak wynika z ogłoszenia udostępnionego dla portalu Cointelegraph w dniu 22 lipca, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w USA (OCC), regulujący bankowość w tym kraju, udzielił zgody bankom federalnym na oferowanie usług powierniczych.

Przyszłość bankowości

Kwestia ta spotkała się z dużym sceptycyzmem, ze względu na to, że portfele kryptowalutowe, w niczym nie mają prawa przypominać wymogów powierniczych innych cyfrowych aktywów. Niemniej jednak, w swoim liście interpretacyjnym na ten temat OCC napisało:

„OCC przyznaje, że w miarę jak rynki finansowe stają się coraz bardziej technologiczne, banki i inni usługodawcy będą prawdopodobnie coraz bardziej potrzebni do wykorzystania nowych technologii i innowacyjnych sposobów, w celu świadczenia tradycyjnych usług na rzecz klientów”.

Zgodnie z treścią ogłoszenia, nowa opinia „odnosi się do banków krajowych i federalnych stowarzyszeń oszczędnościowych każdej wielkości”.

Brian Brooks, szef OCC postrzega ten rozwój jako część modernizacji bankowości w Stanach Zjednoczonych, mówiąc:

„Od skrytek depozytowych do wirtualnych skarbców, musimy zapewnić bankom możliwość zaspokojenia potrzeb w zakresie usług finansowych ich klientów dzisiaj”.

Pismo OCC, określa dalej, że kryptowalutowa usługa powiernicza oferowana przez banki, jest uzależniona od ich dostępu do kluczy portfeli, a nie od jakiegokolwiek fizycznego wymogu – jest to potwierdzenie słynnych słów Andreasa Antonopoulosa „nie twoje klucze, nie twoje monety”.

„Banki krajowe mogą przechowywać klucze szyfrujące używane w związku z certyfikatami cyfrowymi, ponieważ usługa przechowywania kluczy jest funkcjonalnym odpowiednikiem fizycznego przechowywania”.

-stwierdziło OCC

Kadencja pochodzącego z zespołu prawników giełdy Coinbase – Briana Brooka, przyspieszyła wejście kryptowalut do amerykańskiego systemu finansowego. Już na początku czerwca, podczas rozmowy z Cointelegraphem, wspominał on o rozszerzeniu prawa, które miałoby pozwolić bankom na oferowanie tego typu usług.

Źródło: https://cryps.pl/amerykanski-regulator-bankowy-pozwolil-federalnym-bankom-na-zarzadzanie-krypto/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *