Prawo

Filipiny stworzyły blockchainową aplikacje do zakupu obligacji skarbowych

Filipiny nadal prężnie rozwijają się w sferze adopcji kryptowalut i blockchainowych innowacji. Tydzień temu filipińskie Philippine Bureau of the Treasury, wraz z UnionBankiem i Philippine Digital Asset Exchange, uruchomiły blockchainową aplikację, pozwalającą na inwestowanie w oficjalnie sankcjonowane obligacje skarbowe – Bonds.ph.

Nowa aplikacja pozwalająca kupić obligacje skarbowe

Narodowy Skarbnik, Rosalia V. De Leon, wyjaśniła, że nowa wszechstronna aplikacja pozwoli Filipińczykom, zwłaszcza tym nieposiadającym konta w banku, zainwestować swoje środki w nowe obligacje skarbowe i pomóc narodowi w zgromadzeniu aktywów, które pomogą w odbudowie systemu monetarnego i umocnieniu reakcji na pandemię Covid-19.

„Jest to pierwsza detaliczna emisja obligacji skarbowych, która wykorzystuje technologię blockchain w Azji, a prawdopodobnie i na świecie. Filipiny są gotowe do tego, by poprowadzić drogę w przyszłość i wyposażyć naród w innowacyjne, integracyjne możliwości, napędzane przez nowe technologie, z korzyścią dla wszystkich Filipińczyków”.

– powiedział prezes i dyrektor generalny Unionbank Edwin R. Bautista.

Na Filipinach jest 16 oficjalnie zatwierdzonych kryptowalutowych podmiotów

W międzyczasie Narodowy Bank Filipin, Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP), zatwierdził do tej pory łącznie 16 organizacji wyspecjalizowanych w handlu cyfrowymi walutami. W najnowszym raporcie o nazwie „Remittance and Transfer Companies (RTC) with virtual currency exchange services (VC)”, znalazły się cztery nowe platformy. Są to Finchain Technology Inc., Iremit Inc., Moneybees Forex Corp. i Wibs PHP Inc.

Cztery nowe platformy kryptowalutowe, dołączyły do 12 innych podmiotów, zatwierdzonych ostatnio przez BSP: Aba Global Philippines (Coexstar), Atomtrans Tech, Betur (Coins.ph), Bexpress, Bloomsolutions (Bloomx), Coinville Phils, Etranss Remittance International, Fyntegrate (Philippine Digital Asset Exchange lub PDAX), Rebittance (Rebit, Buybitcoin.ph), Telcoin, VHCEX i Zybi Tech (Juancash).

W dniu 30 czerwca, z listy został usunięty Bitan Moneytech.

Źródło: https://cryps.pl/filipiny-stworzyly-blockchainowa-aplikacje-do-zakupu-obligacji-skarbowych/