EkonomiaPolskaPrawo

Uderzenie w nielegalne gry hazardowe. Wielka akcja CBA, KAS i policji w całej Polsce

Dwie osoby zostały aresztowane, zaś aż 39 ma postawione zarzuty w sprawie dot. organizowania nielegalnego hazardu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W sprawie pojawia się wątek Bitcoin Embassy.

Bitcoin Embassy ma problemy

O sprawie napisał „Puls Biznesu”. Okazuje się, że w sieci lokali Bitcoin Embassy dochodziło ponoć do nielegalnego hazardu i prania pieniędzy.

Jak podaje gazeta, na czele grupy, która była odpowiedzialna za proceder, stali Adam G. i Bartłomiej W. To właśnie ich służby aresztowały. Zarzuty w tej sprawie usłyszało jednak jeszcze aż 39 osób. Wszystkie były związane są z firmami działającymi w branży kryptowalut, zarządzanymi przez obu aresztowanych mężczyzn.

Sprawną zajmuje się Prokuratura Regionalna w Poznaniu. Zaangażowano w nią również funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Prezesem Bitcoin Embassy jest Bartłomiej W, natomiast właścicielem zarejestrowany w Panamie podmiot o nazwie Enterdusty Foundation.  Pełnomocnikiem tego ostatniego jest Adam G.

Co ciekawe, mężczyźni usłyszeli zarzuty już nie po raz pierwszy. Od 2013 roku Adam G. podejrzany jest o urządzanie nielegalnego hazardu, pranie pieniędzy, a do tego kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Bartłomiej W. z kolei o urządzanie nielegalnego hazardu i udział w tejże grupie przestępczej.

Do klubu „Bitcoin” w Bydgoszczy weszli pracownicy CBA i policji. Okazało się, że lokal był miejscem, gdzie prowadzony był nielegalny hazard. Ponad 20 osób zostało zatrzymanych.

Okazało się, że sprawę z bitcoinem łączy nie tylko nazwa klubu. „Gazeta Wyborcza” informowała, że zyski z hazardu wypłacano w cyfrowych walutach. Potem pojawił się wątek dotyczący znanej, wspomnianej sieci bitomatów w Polsce.

Źródło: https://bitcoin.pl/bitcoin-embassy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *