AktualnościEkonomiaKryptowaluty

Salwador kupuje więcej Bitcoinów – kraj posiada już 700 BTC

Salwador, kraj, który uczynił bitcoin prawnym środkiem płatniczym obok dolara amerykańskiego, zakupił więcej bitcoinów. Rząd Salwadoru posiada obecnie 700 monet, jak poinformował prezydent Nayib Bukele.

Salwador kupuje w czasie spadków

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił w poniedziałek rano, że jego rząd zakupił 150 dodatkowych bitcoinów. 7 września weszła w życie ustawa o bitcoinach, która uczyniła kryptowalutę prawnym środkiem płatniczym obok dolara amerykańskiego. Zatweetował: "Właśnie kupiliśmy dip. 150 nowych monet! Salwador posiada teraz 700 monet"

"Nigdy nie mogą Państwa pokonać, jeśli kupią Państwo spadki ... Prezydencka rada", napisał dalej.

W momencie ogłoszenia cena bitcoina oscylowała wokół 45 tysięcy dolarów. Od tego czasu spadła do $43.326 w momencie pisania tego tekstu na podstawie danych z Bitcoin.com Markets.

Salwador zaczął kupować bitcoin 6 września przed wejściem w życie ustawy o bitcoin. W dniu 7 września Bukele ogłosił, że jego kraj kupił w sumie 550 bitcoinów.

Według strony internetowej Coinatmradar.com, która zajmuje się śledzeniem bankomatów kryptowalutowych, Salwador posiada obecnie 205 lokalizacji bankomatów kryptowalutowych, co czyni go krajem z trzecią co do wielkości liczbą bankomatów kryptowalutowych, za USA i Kanadą. Istnieją jednak doniesienia, że salwadorski Trybunał Obrachunkowy planuje zbadać zakup przez rząd bankomatów bitcoin i budowę kiosków Chivo.

Uruchomienie rządowego portfela Bitcoin, portfela Chivo, miało trudny początek. Jednak 16 września Bukele oświadczył, że aplikacja Chivo "działa już w 100%" Według doniesień, firmy zajmujące się przekazami pieniężnymi, takie jak Moneygram i Western Union, mogą stracić do 400 milionów dolarów rocznie, jeżeli portfel Chivo będzie częściej używany.

W piątek Bukele tweetował, że 1,1 mln Salwadorczyków korzysta już z portfela Chivo, dodając, że "nie włączyliśmy jeszcze 65% modeli telefonów." Opiniował:

Wygląda na to, że w ciągu 1 miesiąca będziemy w stanie zbankować więcej ludzi, niż oni zrobili z nacjonalizacją i prywatyzacją tradycyjnych banków w ciągu 40 lat.

Źródło:

https://news.bitcoin.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *