Popularne artykuły

Bitcoinowy fundusz pomaga ofiarom wybuchu w Libanie

Wybuch w Bejrucie zadał niszczycielski cios gospodarce kraju. Finanse Libanu i tak były już bardzo słabe, jeszcze zanim miała miejsce ostatnia eksplozja. System bankowy doznał ogromnych szkód, a dostęp do własnych funduszy, może stać się ogromnym wyzwaniem dla ludzi. Właśnie powstał Bitcoinowy fundusz o nazwie „Crypto Disaster Relief For Beirut”, mający na celu, nieść pomoc ofiarom wybuchu.

Zwolennicy BTC stanęli na wysokości zadania i uruchomili fundusz w celu zapewnienia pomocy ofiarom eksplozji. Wysiłki kryptowalutowej społeczności zapewniły obywatelom Libanu dostęp do pieniędzy w tak trudnych czasach. Fundusz został uruchomiony przez libańskich ekspatów z Europy, zaniepokojonych poważnym kryzysem bankowym, który może jeszcze bardziej sparaliżować gospodarkę.

Korzyści z kryptowalut

Kampania funduszu Bitcoin Beirut mówi, że system finansowy kraju jest skorumpowany do samego końca. Na swoim Instagramie fundusz chce podkreślić korzyści płynące z wykorzystania transakcji kryptowalutowych w celu ominięcia konwencjonalnego systemu bankowego, który jest dotknięty korupcją, nieefektywnością i wadami technicznymi.

Fundusz wzmacnia pozycję ludzi, dzięki zaufanym handlowcom pozagiełdowym, którzy zapewniają obywatelom bardzo potrzebną płynność. Lokalne organizacje pozarządowe, w tym Baytna Baytak, są finansowane przez fundusz Bitcoin Beirut, aby pomóc ludziom w poszukiwaniu żywności, schronienia i bezpieczeństwa.

Saifedean Ammous, mieszkający w Libanie palestyński profesor, organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz libańskiego Czerwonego Krzyża i Beit el Baraka. Jego wysiłki przyniosły rezultaty i udało mu się zebrać BTC o wartości kilkuset dolarów. Inna organizacja non-profit o nazwie „Kilna Ya3ne Kilna” również wykorzystuje bitcoiniowy crowdfundingowy model do wypłacania pomocy humanitarnej.

Kryzys polityczny i finansowy w Libanie

Liban znajduje się w samym środku kryzysu politycznego i gospodarczego. Główni przywódcy podali się do dymisji po kilku dniach brutalnych protestów, ponieważ ludzie obwiniali ich za endemiczną korupcję. Grupy zbrojne przejęły biura i budynki rządowe w całym kraju.

Stan gospodarki kraju był już zrujnowany przed niefortunnym wybuchem. Zdecentralizowany charakter kryptowalut i funduszu Bitcoin Beirut sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem w tak niesprzyjających czasach. Kryzys pokazał, że przemysł kryptograficzny potrafi lepiej radzić sobie z trudnościami finansowymi niż tradycyjne systemy.

Źródło: https://cryps.pl/bitcoinowy-fundusz-pomaga-ofiarom-wybuchu-w-libanie/